Poradna

Nejčastější dotazy

Základním příznakem zvětšující se prostaty jsou potíže s močením. Zbytnělá prostata tlačí na močovou trubici a tím zeslabuje a zpomaluje proud moči. Nejlépe to jde vidět v noci, pokud muž chodí na toaletu častěji než 2x za noc, musí při močení tlačit a přitom nemá pocit úplného vyprázdnění, je velmi pravděpodobné, že má problémy s prostatou. Pokud si stále nejste jisti, můžete se otestovat zde.
První obtíže se mohou objevit už v 45 letech a s přibývajícími lety se většinou zhoršují. Pokud navíc nedodržujete zásady zdravé životosprávy, nemáte pravidelný pohyb a také třeba kouříte, může to nástup či projevy obtíží zhoršit.
Zpravidla platí, že byste měli dodržovat skladbu pestrého jídelníčku, pravidelně sportovat, omezit kouření (nikotin dráždí močový měchýř) a příjem vyššího množství tekutin na noc. Ve fázi, kdy muži registrují zhoršený průtok moči, se doporučují relaxační techniky či močení při tekoucí vodě. Obojí odvádí pozornost od problémů a usnadňují přirozené uvolnění svalstva. V případě, že se ve vaší rodině objevily vážné problémy s prostatou, např. váš otec či dědeček, je životně důležité věnovat prostatě zvýšenou pozornost a pravidelně docházet na prohlídky k urologovi.
Je to možné. Je-li vám více než 45 let a ve vaší rodině se již vyskytly problémy s prostatou, je pravděpodobné, že je zaznamenáte také. V jakém rozsahu však záleží do jisté míry i na vás. Pokud budete svůj zdravotní stav bedlivě sledovat a budete dodržovat pravidla zdravého životního stylu, můžete obtíže s prostatou zmírnit či oddálit. V případě, že se ve vaší rodině vyskytly fatální komplikace se zbytněním prostaty, je nezbytně nutné docházet na preventivní prohlídky v intervalech doporučených lékařem (obvykle každý rok či dva).
Prostata je orgán, který produkuje až 30 % objemu ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Jako taková však nemá vliv na erekci či libido, tedy chuť na sex. To má „na svědomí“ testosteron, který je produkován v nadledvinkách, tedy v úplně jiné části těla. V případě, že se stav prostaty zhorší a nastoupí nepříjemné příznaky jako časté močení či nutkání na močení, zhoršuje se také psychika muže a ta už může ovlivnit erekci a libido. Pokud tento stav přetrvává a prostata vykazuje patologické známky, je řešením její chirurgické odstranění. V tu chvíli ale dramaticky klesá možnost zplodit potomka. Onen sekret, který prostata produkuje je totiž zásadní pro pohyb spermií a jejich funkci. Bez prostaty přichází spermie o „pohon“ a nejsou schopny dostat se až k vajíčku.
Ano, zbytnělou prostatu mohou provázet lehké bolesti v podbřišku. Při větších komplikacích jsou bolesti silnější a doprovází je píchání v podbřišku a nutkání na močení, přestože už měchýři není žádná moč. Zvětšená prostata tak může znamenat velkou míru nepohodlí, až bolesti.
Podle nejnovějších statistik spolu tyto dvě komplikace nesouvisejí. Muži s benigní hyperplazií prostaty (BHP) nemají vyšší riziko vzniku rakoviny prostaty ve srovnání s muži s nezvětšenou prostatou. Naneštěstí se příznaky rakoviny prostaty až příliš podobají příznakům BHP, proto je vhodné včas vyhledat lékaře, který stanoví diagnózu a případně dodržovat termíny pravidelných preventivních vyšetření.
Ano, dá. Prostata není životně důležitý orgán, má však naprosto zásadní vliv na plodnost. Muži, kterým musela být prostata operativně vyjmuta, již nemohou přirozeným způsobem počít potomka. V prostatě se tvoří sekret, který je důležitý pro životaschopnost a hybnost spermií. Bez ní spermie nejsou schopny dorazit k vajíčku a oplodnit jej.
To je velmi individuální. Muži s mírnými příznaky evidují pozitivní změnu už během prvních týdnů užívání. Čím jsou však obtíže horší, tím pomaleji nastupuje účinek přípravku, protože je zapotřebí delší užívání přípravku.
Jako přírodní preparát nemá RED3 vliv na hustotu a srážlivost krve. Některá léčiva však ano, proto podstupujete u urologa preventivní prohlídku a krevní odběry. U doplňku stravy RED3 žádné kontraindikace s léky na ředění krve nehrozí.
Extrakt z pygeum africanum patří mezi nejlépe zmapované rostlinné extrakty používané na podporu funkce prostaty a mezi nejpreferovanější rostlinné látky používané urology v Německu, Rakousku a Francii. Její pozitivní účinek na funkci prostaty byl prokázán řadou klinických studií. Slivoň africkou jsme navíc zkombinovali s proslulou macou a ženšenem, tedy s látkami ideálními pro podporu vitality a potence mužů každého věku. Díky tomu je Red3 jedním z nejúčinnějších přípravků na českém trhu.
Jedním z největších benefitů doplňku stravy Cemio RED3 je forma užívání – stačí totiž jedna kapsle každý den. Nemusíte tak počítat dávky ani je užívat postupně během celého dne. Jedna kapsle obsahuje optimální koncentraci účinných látek.

Máte další otázky? Napište nám

Dotaz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů